Кадуски јазици: Разлика помеѓу преработките

Додадени 27 бајти ,  пред 14 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Нова страница: Кадуските јазици се подгрупа на нило-сахарски јазици|нилосахарските јазици и се поделени во ...)
 
Нема опис на уредувањето
 
[[en:Kadu languages]]
[[ru:Языки каду]]
Анонимен корисник