Разлика помеѓу преработките на „Список на ѕвезди во соѕвездието Скорпија“

с
→‎top: Правописна исправка, replaced: RAРек., Dec →... using AWB
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: || −0. → || −0, (34), || −1. → || −1, (18), || −2. → || −2, (8), || −3. → || −3, (8), || −4. → || −4, (5), || −5. → || −5, (6), | using AWB)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: RAРек., Dec →... using AWB)
! [[Каталог „Хенри Дрејпер“|HD]]
! [[Хипаркос|HIP]]
! [[Ректасцензија|Рек.]]
! [[Рекстацензија|RA]]
! [[Деклинација (астрономија)|DecДек.]]
! [[привидна ѕвездена величина|Прив.<br />вел.]]
! [[апсолутна ѕвездена величина|Апс.<br />вел.]]