Разлика помеѓу преработките на „Список на ѕвезди во соѕвездието Скорпија“

с
→‎top: Стилска исправка, replaced: прив.<br />вел. → Прив.<br />вел., апс.<br />вел. → Апс.<br />вел. using AWB
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Каталог Хипаркос → Хипаркос using AWB)
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: прив.<br />вел. → Прив.<br />вел., апс.<br />вел. → Апс.<br />вел. using AWB)
! [[Рекстацензија|RA]]
! [[Деклинација|Dec]]
! [[привидна ѕвездена величина|привПрив.<br />вел.]]
! [[апсолутна ѕвездена величина|апсАпс.<br />вел.]]
! [[Ѕвездено растојание|Растојание]] ([[светлосна година|сг]])
! [[Ѕвездена класификација|Спектрална класа]]