Разлика помеѓу преработките на „Список на ѕвезди во соѕвездието Телескоп“

с
→‎top: Јазична исправка, replaced: Каталог Хипаркос → Хипаркос using AWB
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Каталог Хенри Драпер → Каталог „Хенри Дрејпер“ using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Каталог Хипаркос → Хипаркос using AWB)
! [[Флемстидово означување|F]]
! [[Каталог „Хенри Дрејпер“|HD]]
! [[Каталог Хипаркос|HIP]]
! [[Рекстацензија|РА]]
! [[Деклинација (астрономија)|Дек]]