Разлика помеѓу преработките на „Список на ѕвезди во соѕвездието Телескоп“

с
→‎top: Јазична исправка, replaced: Каталог Хенри Драпер → Каталог „Хенри Дрејпер“ using AWB
с (→‎Наводи: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана веб страница → Наведена мрежна страница (3) using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Каталог Хенри Драпер → Каталог „Хенри Дрејпер“ using AWB)
! [[Бајерово означување|B]]
! [[Флемстидово означување|F]]
! [[Каталог Хенри„Хенри ДраперДрејпер“|HD]]
! [[Каталог Хипаркос|HIP]]
! [[Рекстацензија|РА]]