Разлика помеѓу преработките на „Црква „Св. Петка и Св. Недела“ - Тетово“

с
→‎Наводи: Правописна исправка, replaced: архиерејско → архијерејско using AWB
с (→‎top: Замена со тековно име на инфокутијата, replaced: Инфокутија за црква на Македонската Православна Црква → Инфокутија using AWB)
с (→‎Наводи: Правописна исправка, replaced: архиерејско → архијерејско using AWB)
{{македонска црква-никулец}}
 
{{Тетовско архиерејскоархијерејско намесништво}}
{{Цркви во Општина Тетово}}