Разлика помеѓу преработките на „Црква „Св. Кирил и Методиј“ - Ресен“

с
→‎Поврзано: Правописна исправка, replaced: архиерејско → архијерејско using AWB
с (→‎top: Замена со тековно име на инфокутијата, replaced: Инфокутија за црква на Македонската Православна Црква → Инфокутија М using AWB)
с (→‎Поврзано: Правописна исправка, replaced: архиерејско → архијерејско using AWB)
 
== Поврзано ==
* [[Ресенско архиерејскоархијерејско намесништво]]
* [[Прва ресенска парохија]]
* [[Ресен]]