Стајколас (Горно Дивјаци): Разлика помеѓу преработките

с
→‎Поврзано: Форматна исправка, replaced: - среднов → — среднов (2), - доцно → — доцно (2) using AWB
с (→‎top: Исправка на единиците, replaced:  km → &nbspкм using AWB)
с (→‎Поврзано: Форматна исправка, replaced: - среднов → — среднов (2), - доцно → — доцно (2) using AWB)
 
== Поврзано ==
* [[Лески (Горно Дивјаци)|Лески]] - доцносредновековна населба;
* [[Петров Гроб (Горно Дивјаци)|Петров Гроб]] - доцноантички рудник;
* [[Кошари (Горно Дивјаци)|Кошари]] - средновековна црква со некропола;
* [[Црквен Даб (Горно Дивјаци)|Црквен Даб]] - средновековна населба;
* [[Горно Дивјаци]];
* [[Список на археолошки наоѓалишта во Крушевско]];