Разлика помеѓу преработките на „Стари Анови (Белче)“

с
→‎Поврзано: Форматна исправка, replaced: - населба → — населба, - црква → — црква (2) using AWB
с (→‎top: Исправка на единиците, replaced: 0 m → 0 м using AWB)
с (→‎Поврзано: Форматна исправка, replaced: - населба → — населба, - црква → — црква (2) using AWB)
 
==Поврзано==
*[[Зарев Манастир]] - црква од среден век;
*[[Гориче (Белче)|Гориче]] - црква од старохристијанско време;
*[[Зад Корија (Белче)|Зад Корија]] - населба од среден век;
*[[Белче]];
*[[Список на археолошки наоѓалишта во Демирхисарско]];