Разлика помеѓу преработките на „Тигрињски јазик“

Додадени 500 бајти ,  пред 7 месеци
|
|}
 
== Надворешни врски ==
{{interwiki|code=ti}}
* [http://modersmal.skolutveckling.se/tigrinya/ Часови по тигриња за емигранти во Шведска]
* [http://www.memhr.org/tigrigna/index.shtml Семрежна страница за тигриња]
* [http://news9.asmarino.com/ Asmarino]: Eritrean exile site.
* [http://www.meskerem.net/ Meskerem]: "Eritrean opposition" website.
* [http://www.ethiopic.com/ethiopic_alphabet.htm Етиопско писмо]
 
 
{{Семитски-никулец}}