Разлика помеѓу преработките на „Француска инвазија на Алжир“

нема опис на уредувањето
с (→‎Инвазија: Правописна исправка, replaced: Османлиската империја → Османлиското Царство using AWB)
[[Категорија:Француски Алжир]]
[[Категорија:Судири во 1830 година]]
[[Категорија:Опсади на ОсманлискотоОтоманското Царство]]
[[Категорија:Опсади на Франција]]