Разлика помеѓу преработките на „Црква „Св. Петка и Св. Недела“ - Тетово“

с
→‎top: Замена со тековно име на инфокутијата, replaced: Инфокутија за црква на Македонската Православна Црква → Инфокутија using AWB
с (→‎top: Замена со тековна епархија во инфокутијата, replaced: =Полошко-кумановска → =Тетовско-гостиварска using AWB)
с (→‎top: Замена со тековно име на инфокутијата, replaced: Инфокутија за црква на Македонската Православна Црква → Инфокутија using AWB)
{{Инфокутија заМакедонска црква на Македонската Православна Црква
|име=Св. Петка и Св. Недела
|слика= St. Petka Tetovska 10.JPG