Разлика помеѓу преработките на „Црква „Св. Пантелејмон“ - Горно Нерези“

с
→‎top: Замена со тековно име на инфокутијата, replaced: Инфокутија за црква на Македонската Православна Црква → Инфокутија М using AWB
с (→‎top: Отстранети белини од инфокутиски код using AWB)
с (→‎top: Замена со тековно име на инфокутијата, replaced: Инфокутија за црква на Македонската Православна Црква → Инфокутија М using AWB)
{{Инфокутија заМакедонска црква на Македонската Православна Црква
|име=Свети Пантелејмон
|слика=Church of St. Panteleimon (Nerezi).jpg