Разлика помеѓу преработките на „Црква „Св. Кузман и Дамјан“ - Говрлево“

с
→‎top: Замена со тековно име на инфокутијата, replaced: Инфокутија за црква на Македонската Православна Црква → Инфокутија М using AWB
с (→‎top: Отстранети белини од инфокутиски код using AWB)
с (→‎top: Замена со тековно име на инфокутијата, replaced: Инфокутија за црква на Македонската Православна Црква → Инфокутија М using AWB)
 
{{Инфокутија заМакедонска црква на Македонската Православна Црква
|име=Свети Кузман и Дамјан
|слика=Црква „Св. Кузман и Дамјан“ - Говрлево (1).JPG