Разлика помеѓу преработките на „Црква „Св. Кирил и Методиј“ - Ресен“

с
→‎top: Замена со тековно име на инфокутијата, replaced: Инфокутија за црква на Македонската Православна Црква → Инфокутија М using AWB
с (→‎top: Стилска исправка на воведната реченица, replaced: '''Црквата → ''' using AWB)
с (→‎top: Замена со тековно име на инфокутијата, replaced: Инфокутија за црква на Македонската Православна Црква → Инфокутија М using AWB)
{{Инфокутија заМакедонска црква на Македонската Православна Црква
|име=Свети Кирил и Методиј
|слика=Sv. Kiril i Metodij - Resen 01.JPG