Црква „Покров на Пресвета Богородица“ - Мралино: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Замена со тековно име на инфокутијата, replaced: Инфокутија за црква на Македонската Православна Црква → Инфокутија М using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Отстранети белини од инфокутиски код using AWB)
с (→‎top: Замена со тековно име на инфокутијата, replaced: Инфокутија за црква на Македонската Православна Црква → Инфокутија М using AWB)
{{Инфокутија заМакедонска црква на Македонската Православна Црква
|име=Покров на Пресвета Богородица
|слика=Mralino.JPG