Разлика помеѓу преработките на „Црква „Св. Петка и Св. Недела“ - Тетово“

с
→‎top: Замена со тековна епархија во инфокутијата, replaced: =Полошко-кумановска → =Тетовско-гостиварска using AWB
с (→‎top: Стилска исправка на воведната реченица, replaced: '''Црквата → ''' using AWB)
с (→‎top: Замена со тековна епархија во инфокутијата, replaced: =Полошко-кумановска → =Тетовско-гостиварска using AWB)
|големина на слика=
|опис=
|епархија=ПолошкоТетовско-кумановскагостиварска
|намесништво=Тетовско
|парохија-та=Четврта тетовска