Разлика помеѓу преработките на „Црква „Св. Петка и Св. Недела“ - Тетово“

с
→‎top: Отстранети белини од инфокутиски код using AWB
с (Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана веб страница → Наведена мрежна страница (2) using AWB)
с (→‎top: Отстранети белини од инфокутиски код using AWB)
|име=Св. Петка и Св. Недела
|слика= St. Petka Tetovska 10.JPG
|големина на слика=
|опис=
|епархија=Полошко-кумановска