90377 Седна: Разлика помеѓу преработките

Одземени 6 бајти ,  пред 3 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
с →‎Истражување: Правописна исправка, replaced: Сончев систем → Сончев Систем (2) using AWB
Ред 21:
[[Категорија:Откритија на Чед Трухиљо]]
[[Категорија:Откритија на Дејвид Рабиновиц]]
[[Категорија:Астрономски објектитела откриени во 2003 година]]