Разлика помеѓу преработките на „Хаџидимово (општина)“

с
+административна област
(+)
с (+административна област)
'''Општина Хаџидимово''' (на [[бугарски јазик|бугарски]]:''Община Хаджидимово'') се наоѓа во југозападнa [[Бугариjа]], [[Благоевградска област]], на територијата(историско-географскиот нарегион [[Пиринска Македонија]]). Центар на општината е градот [[Хаџидимово]]. Општината има 15 населени места со вкупно население од 11366 жители (21.07.05 г.).
 
 
5.612

уредувања