Разлика помеѓу преработките на „Калиште“

Одземени 24 бајти ,  пред 2 месеци
с
Скривање на поднаслов без содржина using AWB
с (Додавање на отсутен стандарден поднаслов using AWB)
с (Скривање на поднаслов без содржина using AWB)
== Иселеништво ==
Од Албанците покрај наведените иселеници во [[Тетово]], [[Гостивар]], [[Турција]] и некои полошки села. Иселени се и ''Таироски'' во селото [[Новаќе]]. ''Калишт'' во селото [[Сенокос (Гостиварско)|Сенокос]]. ''Калиш'' во селото [[Радуша]].
 
== Поврзано ==
 
== Наводи ==