Разлика помеѓу преработките на „Првце“

Додадени 24 бајти ,  пред 3 месеци
с
Додавање на отсутен стандарден поднаслов using AWB
(Откажано уредувањето 4093254 на уредникот 185.204.56.112 (разговор))
Ознака: Отповикај
с (Додавање на отсутен стандарден поднаслов using AWB)
== Иселеништво ==
Од старите македонски родови кои живееле во селото сега се знае само за родот ''Стееќевци (28 к.)'' кои се иселиле во соседното село [[Одри]].<ref name=":1" />
 
== Поврзано ==
 
== Наводи ==