Разлика помеѓу преработките на „Зеленград“

Додадени 24 бајти ,  пред 1 година
с
Додавање на отсутен стандарден поднаслов using AWB
с (→‎Демографија: Јазична исправка и исправка на наводи, replaced: <ref>http://www.stat.gov.mk/publikacii/knigaX.pdf Попис во Македонија 2002. - Книга 10.</ref using AWB)
с (Додавање на отсутен стандарден поднаслов using AWB)
*Пописи на население, Сојузен завод за статистика. Белград 1981
*Попис на населението на Македонија, Републички завод за статистика, Скопје.
 
== Поврзано ==
 
== Наводи ==