Разлика помеѓу преработките на „Бајловце“

Додадени 24 бајти ,  пред 7 месеци
с
Додавање на отсутен стандарден поднаслов using AWB
с (Правилен редослед на поднаслови using AWB)
с (Додавање на отсутен стандарден поднаслов using AWB)
 
Има и други постари иселеници во некои кумановски и скопски села. ''Орманци'' иселени се во селото [[Пелинце]]. ''Тодоровци'' иселени се во селото [[Карловце]]. ''Пирајци'' иселени се во селото [[Пузајка]]. ''Трајановци'' иселени се во селото [[Дељадровци]].<ref name=":0" />
 
== Поврзано ==
 
== Наводи ==