Разлика помеѓу преработките на „Бакар“

Додадени 10 бајти ,  пред 4 месеци
с
→‎Дополнителна литература: clean up, replaced: == Понатамошно читање == → == Дополнителна литература == using AWB
с (→‎Античка и пост-класична историја: Јазична исправка, replaced: локалитетите → наоѓалиштата using AWB)
с (→‎Дополнителна литература: clean up, replaced: == Понатамошно читање == → == Дополнителна литература == using AWB)
|}
 
== Дополнителна литература ==
== Понатамошно читање ==
 
* {{Наведена книга|title=Handbook of Copper Pharmacology and Toxicology|date=2002|publisher=Humana Press|isbn=978-0-89603-943-8|editor-last=Massaro, Edward J.}}