Навртка: Разлика помеѓу преработките

Одземен 1 бајт ,  пред 2 години
с
→‎Поврзано: Јазична исправка, replaced: Види уште → Поврзано using AWB
с (→‎Надворешни врски: Отстранета категорија using AWB)
с (→‎Поврзано: Јазична исправка, replaced: Види уште → Поврзано using AWB)
[[Податотека:nut-hardware.jpg|thumb|right|400px|Пеперушкини, шестаголни и други навртки]]
 
== Види уштеПоврзано ==
* [[Завртка]]
* [[Подлошка]] или [[Шајбна]]