Портрет на девојче: Разлика помеѓу преработките

Одземени 78 бајти ,  пред 2 години
Бришење на "Никола_Мартиноски_„Портрет_на_девојче“.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Fitindia поради: per [[:c:Commons:Deleti
с (→‎top: Правилно именувана инфокутија, replaced: Infobox Artwork → Инфокутија Уметничко дело using AWB)
(Бришење на "Никола_Мартиноски_„Портрет_на_девојче“.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Fitindia поради: per [[:c:Commons:Deleti)
{{Italic title|Портрет на девојче}}
{{Инфокутија Уметничко дело
| image_file=
| image_file=Никола Мартиноски „Портрет на девојче“.jpg
| backcolor=#FBF5DF
| painting_alignment=right