Разлика помеѓу преработките на „Палатица“

Додадени 2 бајти ,  пред 3 месеци
с
→‎Поврзано: Правило форматирање на поднаслов, replaced: ==Поврзано== → == Поврзано == using AWB
с (→‎Демографија: Јазична исправка и исправка на наводи, replaced: Население на Република Македонија според изјаснувањето за ет using AWB)
с (→‎Поврзано: Правило форматирање на поднаслов, replaced: ==Поврзано== → == Поврзано == using AWB)
{{наводи}}
 
== Поврзано ==
 
* [[Полог]]