Разлика помеѓу преработките на „Крушица (Кичевско)“

Додадени 2 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Поврзано: Правило форматирање на поднаслов, replaced: ==Поврзано== → == Поврзано == using AWB
с (→‎Надворешни врски: Правилно именување на поднасови, replaced: ==Надворешни врски== → == Надворешни врски == using AWB)
с (→‎Поврзано: Правило форматирање на поднаслов, replaced: ==Поврзано== → == Поврзано == using AWB)
* [[Кочо Куршума]] - македонски револуционер.
 
== Поврзано ==
 
* [[Кичевско Поле]]