Разлика помеѓу преработките на „Христо Делчев“

Одземен 11 бајт ,  пред 11 месец
ситна поправка
с (Јазична исправка, replaced: Отоманската империја → Отоманското Царство using AWB)
(ситна поправка)
роден-место=[[Кукуш]], денес [[Грција]] |
починал-дата= {{починал на|15 |јуни|1927}}|
починал-место= [[Горна Џумаја]], денес [[Бугарија]] |
}}
'''Христо Николов Делчев''' бил македонски револуционер учесник во македонското револуционерно движење, деец на [[Македонска револуционерна организација|Македонската револуционерна организација]] и [[ВМРО (Автономистичка)|ВМРО]].
3.708

уредувања