Разлика помеѓу преработките на „Крушица (Кичевско)“

Додадени 2 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Надворешни врски: Правилно именување на поднасови, replaced: ==Надворешни врски== → == Надворешни врски == using AWB
с (→‎Демографија: Јазична исправка и исправка на наводи, replaced: <ref>http://www.stat.gov.mk/publikacii/knigaX.pdf Попис во Македонија 2002. - Книга 10.</ref using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Правилно именување на поднасови, replaced: ==Надворешни врски== → == Надворешни врски == using AWB)
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==
* [https://maps.google.com/maps?q=%D0%9A%D1%80%D1%83%D1%88%D0%B8%D1%86%D0%B0,+%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0&hl=en&ie=UTF8&ll=41.524331,21.052465&spn=0.004362,0.010568&sll=41.531953,21.090016&sspn=0.002181,0.005284&oq=%D0%9A%D1%80%D1%83%D1%88%D0%B8%D1%86%D0%B0&t=h&hnear=Krushica,+Macedonia+(FYROM)&z=17 Сателитска снимка на Крушица] на Google Maps.