Богојци: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Надворешни врски: Правилно именување на поднасови, replaced: ==Надворешни врски== → == Надворешни врски == using AWB
с (→‎Демографија: Јазична исправка и исправка на наводи, replaced: <ref>http://www.stat.gov.mk/publikacii/knigaX.pdf Попис во Македонија 2002. - Книга 10.</ref using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Правилно именување на поднасови, replaced: ==Надворешни врски== → == Надворешни врски == using AWB)
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==
* [https://maps.google.com/maps?q=%D0%91%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D1%98%D1%86%D0%B8,+%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0&hl=en&ie=UTF8&ll=41.288287,20.669543&spn=0.004377,0.010568&sll=41.232251,20.589924&sspn=0.0701,0.169086&oq=%D0%91%D0%BE%D0%B3%D0%BE,+%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0&t=h&hnear=Bogojci,+Macedonia+(FYROM)&z=17 Сателитска снимка на Богојци] на Google Maps.