Едвард Џенер: Разлика помеѓу преработките

Одземени 3 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| name = Едвард Џенер
| image = Edward Jenner. Oil painting. Wellcome V0023503.jpg
| caption = EdwardЕдвард Jenner oil paintingЏенер
| birth_date = 17 мај 1749
| birth_place = [[Беркли, Глостершир]], Англија