Разлика помеѓу преработките на „Бајловце“

Нема измена во големината ,  пред 7 месеци
с
Правилен редослед на поднаслови using AWB
с (Додавање на поднаслов using AWB)
с (Правилен редослед на поднаслови using AWB)
 
Има и други постари иселеници во некои кумановски и скопски села. ''Орманци'' иселени се во селото [[Пелинце]]. ''Тодоровци'' иселени се во селото [[Карловце]]. ''Пирајци'' иселени се во селото [[Пузајка]]. ''Трајановци'' иселени се во селото [[Дељадровци]].<ref name=":0" />
 
== Надворешни врски ==
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==
 
{{Општина Старо Нагоричане}}