Разлика помеѓу преработките на „Првце“

Додадени 295 бајти ,  пред 3 месеци
Откажано уредувањето 4093254 на уредникот 185.204.56.112 (разговор)
с (→‎Демографија: Јазична исправка и исправка на наводи, replaced: {| border="1" cellspacing="0" cellpadding="2" → {| class="wikitable sortable" border="1" cellspacing="0" cellpad using AWB)
(Откажано уредувањето 4093254 на уредникот 185.204.56.112 (разговор))
Ознака: Отповикај
* [[Бари Шабани]] (р. 2 јули 1954) - државен правобринител на [[Тетово]] и поранешен државен секретар во Министерството за правда на Македонија<ref>{{Наведена мрежна страница|url=http://drzavnopravobranitelstvo.gov.mk/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=18&Itemid=30|title=Државен Правобранител за Тетово|publisher=Државно правобранителство на Македонија|language=македонски|accessdate=2010-01-12}}</ref>
== Култура и спорт ==
 
== Иселеништво ==
Од старите македонски родови кои живееле во селото сега се знае само за родот ''Стееќевци (28 к.)'' кои се иселиле во соседното село [[Одри]].<ref name=":1" />
 
== Наводи ==