Разлика помеѓу преработките на „Старо Село (Порече)“

Одземени 39 бајти ,  пред 9 месеци
с
нема опис на уредувањето
с (→‎Демографија: Јазична исправка и исправка на наводи, replaced: Население на Република Македонија според изјаснувањето за ет using AWB)
с
{{другизначења|Старо Село (појаснување)}}
'''Старо Село''' — село во [[Општина Македонски Брод]], во областа [[Порече]], во околината на градот [[Македонски Брод]].
{{Инфокутија за село во Република Македонија|
| слика мапа=
| карта = Старо Село во Општина Македонски Брод.svg
}}
'''Старо Село''' — село во [[Општина Македонски Брод]], во областа [[Порече]], во околината на градот [[Македонски Брод]].
 
== Географиja и местоположба ==
Селото се наоѓа во областа [[Порече]], во западното подножје на планината [[Даутица]]. Оддалечено е 23,5 километри од градот [[Македонски Брод]].
 
== Иселеништво ==
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==
 
{{Македонија-гео-никулец}}
{{Населени места во општинаОпштина Македонски Брод (2004)}}
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
[[Категорија:Села во Македонија]]