Разлика помеѓу преработките на „Општина Пехчево“

Додадени 399 бајти ,  пред 6 месеци
с
→‎Населени места: Дотерување на табели, replaced: | '''религија''' → | '''Вероисповед''', | '''вкупно''' → | '''Вкупно''' (2), Православни using AWB
с (→‎Населени места: Дотерување на табели, replaced: {| border="1" cellspacing="0" cellpadding="2" → {| class="wikitable sortable" border="1" cellspacing="0" cellpadding="2" (2) using AWB)
с (→‎Населени места: Дотерување на табели, replaced: | '''религија''' → | '''Вероисповед''', | '''вкупно''' → | '''Вкупно''' (2), Православни using AWB)
 
{| class="wikitable sortable" border="1" cellspacing="0" cellpadding="2"
| '''религијаВероисповед'''
| '''вкупноВкупно'''
|-
| [[Православието во Македонија|православни]]
| [[Православни]]
| '''4.757'''
|-
| [[Исламот во Македонија|муслимани]]
| [[Муслимани]]
| 702
|-
| [[Католицизмот во Македонија|католици]]
| [[Католици]]
| 0
|-
| [[Протестантството во Македонија|протестанти]]
| [[Протестанти]]
| 0
|-
| останати
| Други
| 58
|-
{| class="wikitable sortable" border="1" cellspacing="0" cellpadding="2"
| '''Јазик'''
| '''вкупноВкупно'''
|-
| [[Македонски јазик|македонски]]
| '''4.850'''
|-
| [[Албански јазик|албански]]
| 0
|-
| [[Турски јазик|турски]]
| 299
|-
| [[Ромски јазик|ромски]]
| 340
|-
| [[Влашки јазик|влашки]]
| 0
|-
| [[Српски јазик|српски]]
| 13
|-
|[[Босански јазик|бошњачки]]
| [[Бошњачки]]
| 0
|-
| останати
| Други
| 15
|-