Разлика помеѓу преработките на „Општина Крушево“

Додадени 54 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Демографија: Дотерување на табели, replaced: {| border="1" cellspacing="0" cellpadding="2" → {| class="wikitable sortable" border="1" cellspacing="0" cellpadding="2" (2) using AWB
с (→‎Демографија: Дотерување на табели, replaced: !width="100px"|народ!!width="100px"| вкупен број!!width="100px" |% од вкупното население → !width="100px"|Н using AWB)
с (→‎Демографија: Дотерување на табели, replaced: {| border="1" cellspacing="0" cellpadding="2" → {| class="wikitable sortable" border="1" cellspacing="0" cellpadding="2" (2) using AWB)
|}
 
{| class="wikitable sortable" border="1" cellspacing="0" cellpadding="2"
| '''религија'''
| '''вкупно'''
|}
 
{| class="wikitable sortable" border="1" cellspacing="0" cellpadding="2"
| '''Јазик'''
| '''вкупно'''