Разлика помеѓу преработките на „Општина Кратово“

Додадени 54 бајти ,  пред 8 месеци
с
→‎Демографија: Дотерување на табели, replaced: {| border="1" cellspacing="0" cellpadding="2" → {| class="wikitable sortable" border="1" cellspacing="0" cellpadding="2" (2) using AWB
с (Стилски и правописни исправки, replaced: Општествени институции → Општествени установи using AWB)
с (→‎Демографија: Дотерување на табели, replaced: {| border="1" cellspacing="0" cellpadding="2" → {| class="wikitable sortable" border="1" cellspacing="0" cellpadding="2" (2) using AWB)
Во општината не живеат Албанци и Бошњаци.
 
{| class="wikitable sortable" border="1" cellspacing="0" cellpadding="2"
| '''религија'''
| '''вкупно'''
|}
 
{| class="wikitable sortable" border="1" cellspacing="0" cellpadding="2"
| '''Јазик'''
| '''вкупно'''