Разлика помеѓу преработките на „Општина Крушево“

Одземени 39 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Демографија: Дотерување на табели, replaced: !width="100px"|народ!!width="100px"| вкупен број!!width="100px" |% од вкупното население → !width="100px"|Н using AWB
с (→‎Туризам: Замена со тековна предлошка, replaced: цитирана мрежна страница → Наведена мрежна страница using AWB)
с (→‎Демографија: Дотерување на табели, replaced: !width="100px"|народ!!width="100px"| вкупен број!!width="100px" |% од вкупното население → !width="100px"|Н using AWB)
Според потписот од [[2002]] година општината имала 9.684 жители.
{| class="wikitable sortable" style="font-size:95%;"
!width="100px"|народНарод!!width="100px"| вкупен бројВкупно!!width="100px" |Удел (% од вкупното население)
|-
| [[Македонци]]