Разлика помеѓу преработките на „Дорломбос“

Одземени 6 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Демографија: Јазично дотерување, replaced: На табелата е прикажан бројот на население низ сите пописни → На табелата е прик using AWB
с (→‎Демографија: Јазична исправка и исправка на наводи, replaced: <ref>http://www.stat.gov.mk/publikacii/knigaX.pdf Попис во Македонија 2002. - Книга 10.</ref using AWB)
с (→‎Демографија: Јазично дотерување, replaced: На табелата е прикажан бројот на население низ сите пописни → На табелата е прик using AWB)
Според последниот попис на населението на Македонија од 2002 година, селото има 117 жители, сите [[Турци]].<ref>[http://www.stat.gov.mk/publikacii/knigaX.pdf Попис на населението, домаќинствата и становите во Република Македонија, 2002 - Книга X]</ref>
 
На табелата е прикажан бројот на населениежители низ сите пописни години:
{| class="wikitable"
!Година