Разлика помеѓу преработките на „Палатица“

Додадени 33 бајти ,  пред 3 месеци
с
→‎Демографија: Стилско подобрување на табела, replaced: {| border=1 cellspacing=0 cellpadding=2 → {| class="wikitable sortable" border="1" cellspacing="0" cellpadding="2" using AWB
с (→‎Самоуправа и политика: Стилска исправка, replaced: Администрација и политика → Самоуправа и политика using AWB)
с (→‎Демографија: Стилско подобрување на табела, replaced: {| border=1 cellspacing=0 cellpadding=2 → {| class="wikitable sortable" border="1" cellspacing="0" cellpadding="2" using AWB)
Според пописот од 2002 година селото има 2.516 жители.<ref>[http://212.110.72.46:8080/mlsg/ Министерство за Локална Самоуправа. База на општински урбанистички планови]</ref>
 
{| class="wikitable sortable" border="1" cellspacing="0" cellpadding="2"
 
| '''Националност'''