Разлика помеѓу преработките на „Гошинце“

Додадени 33 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Демографија: Стилско подобрување на табела, replaced: {| border=1 cellspacing=0 cellpadding=2 → {| class="wikitable sortable" border="1" cellspacing="0" cellpadding="2" using AWB
с (→‎Самоуправа и политика: Стилска исправка, replaced: Администрација и политика → Самоуправа и политика using AWB)
с (→‎Демографија: Стилско подобрување на табела, replaced: {| border=1 cellspacing=0 cellpadding=2 → {| class="wikitable sortable" border="1" cellspacing="0" cellpadding="2" using AWB)
Според последниот попис на населението на Македонија од 2002 година, селото има 424 жители. Следува табела на националната структура на населението<ref>http://www.stat.gov.mk/publikacii/knigaX.pdf Попис во Македонија 2002. - Книга 10.</ref>
 
{| class="wikitable sortable" border="1" cellspacing="0" cellpadding="2"
| '''Националност'''
| '''Вкупно'''