Разлика помеѓу преработките на „Eric Clapton (албум)“

Одземени 17 бајти ,  пред 11 месец
с
→‎top: Исправка на врска, replaced: Polydor Records → Polydor Records using AWB
с (Бот: Поправа пренасочувања)
с (→‎top: Исправка на врска, replaced: Polydor Records → Polydor Records using AWB)
| Genre = [[Рокенрол|Рок]]
| Length = 36:41
| Label = „[[Atco Records|Atco]]“ (САД), „[[Polydor„Polydor Records]]“Records“
| Producer = [[Диланеи Бремлит]]
| Reviews =
|rev2score = (B)<ref>[http://www.robertchristgau.com/get_artist.php?name=Eric+Clapton Robert Christgau review]</ref>
}}
'''Eric Clapton''' е [[Епоним|епонимниотепоним]]ниот соло албум од [[Ерик Клептон]] издаден во август, 1970.
 
== Список на песни - оригиналното издание од 1970==