Разлика помеѓу преработките на „Ема Вотсон“

Одземени 4 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Отстранување на непотребни загради за врска, replaced: The Independent → The Independent using AWB
с (→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана веб страница → Наведена мрежна страница using AWB)
с (→‎top: Отстранување на непотребни загради за врска, replaced: The Independent → The Independent using AWB)
|caption = Вотсон во 2013 година
|birth_name = Ема Шарлот Дуер Вотсон<ref name=letterman>{{cite episode|title=Emma Watson|series=Late Show with David Letterman|serieslink=Late Show with David Letterman|network=CBS|airdate=8 July 2009|number= 3145}}</ref>
|birth_date = {{birth date and age|df=yes|1990|4|15}}<ref name=walker>{{cite news|last=Walker|first=Tim|url=http://www.independent.co.uk/news/people/profiles/emma-watson-is-there-life-after-hermione-8190401.html|date=29 September 2012|accessdate=12 January 2008|title=Emma Watson: Is there Life After Hermione?|work=[[The Independent]]}}</ref>
|birth_place = [[Париз]], Франција
|occupation = {{hlist|глумица|модел|активист}}