Месје 100: Разлика помеѓу преработките

Одземени 5 бајти ,  пред 3 години
с
→‎top: Исправка на прелом и/или збор, replaced: Објектот претставува → Телото претставува using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (clean up, replaced: Објектот е од → Телото е од, Објектот е откриен → Телото е откриено , Објектот бил предмет → Телото било предме using AWB)
с (→‎top: Исправка на прелом и/или збор, replaced: Објектот претставува → Телото претставува using AWB)
|алтернативни ознаки=M 100, UGC 7450, MCG 3-32-15, IRAS 12204+1605, CGCG 99-30, VCC 596, KUG 1220+160
}}
'''NGC 4321''' — [[спирална галаксија]] во соѕвездието [[Береникина Коса (соѕвездие)|Береникина Коса]], која се наоѓа на списокот на [[Нов општ каталог|Новиот општ каталог]] на објекти на длабокото небо. Објектот Телото претставува [[Дрееров објект]].
 
Телото било предмет и на други истражувања, па освен како NGC 4321 се споменува и како M 100, UGC 7450, MCG 3-32-15, IRAS 12204+1605, CGCG 99-30, VCC 596, KUG 1220+160.