Разлика помеѓу преработките на „Соборна џамија (Исфахан)“

Нема измена во големината ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
(Нова страница: {{Infobox religious building |building_name=Џамијата Jamé<br> |image= Jamé Mosque Esfahan courtyard.jpg |caption= {{coord|32|40|N|51|41|E|display=title}} |loc...)
 
|width_nave=
|height_max=
|dome_quantity=3
|dome_height_outer=
|dome_height_inner=