Разлика помеѓу преработките на „Салцбург (покраина)“

Замена на Image:Flag_of_Salzburg.svg со Image:Flag_of_Salzburg,_Vienna,_Vorarlberg.svg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: identical files).
(Замена на Image:Flag_of_Salzburg.svg со Image:Flag_of_Salzburg,_Vienna,_Vorarlberg.svg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: identical files).)
| native_name_lang = de
| settlement_type = [[сојузни покраини во Австрија|сојузнја покраина]]
| image_flag = Flag of Salzburg, Vienna, Vorarlberg.svg
| flag_size = 120px
| image_shield = Salzburg Wappen.svg