Разлика помеѓу преработките на „Разбој“

Додадени 332 бајти ,  пред 3 месеци
с
Но и кај одредени автори:
* [[Кочо Рацин]] - Ленка
 
==Разбојот како мотив во популарната музика==
* „[[Разбој (музички албум)|Разбој]]“ - музички албум на [[Драган Даутовски]] од 2008 година.<ref>Dragan Dautovski, Traditional Macedonian Music - Разбој. DDQ Music, 2008.</ref>
 
== Галерија ==