Разлика помеѓу преработките на „NGC 6415“

Одземени 10 бајти ,  пред 1 година
с
Исправка на прелом и/или збор, replaced: Објектот претставува → Телото претставува using AWB
с (Правописна исправка, replaced: 7 h → 7 ч (2), 4 m → 4 м (2), 8 s → 8 с (2), дијаметар со ширина од → пречник од, 9 cm → 9 см using AWB)
с (Исправка на прелом и/или збор, replaced: Објектот претставува → Телото претставува using AWB)
|алтернативни ознаки=ESO 393-?18, in Milky Way
}}
'''NGC 6415''' — [[астеризам (астрономија)|астеризам]] во соѕвездието [[Скорпија (соѕвездие)|Скорпија]], кој се наоѓа на списокот на [[Нов општ каталог|Новиот општ каталог]] на објекти на длабокото небо. Објектот Телото претставува [[Дрееров објект]].
 
Објектот бил предмет и на други истражувања, па освен како NGC 6415 се споменува и како ESO 393-?18, in Milky Way.
 
== Користена литература ==
* Sulentic, Jack W., and William G. Tifft, ""The Revised New General Catalogue of Nonstellar Astronomical Objects (RNGC)", Tucson, Arizona: University of Arizona Press, 1973. (4016,0).
Catalogue of Nonstellar Astronomical Objects (RNGC)"",
Tucson, Arizona: University of Arizona Press, 1973. (4016,0).
 
== Надворешни врски ==